Google Adsense Hesabına Giriş Sorunları
15 Ekim 2015
Muhammed (11 Makale)
2 Adet Yorum
Paylaş

Google Adsense Hesabına Giriş Sorunları

Bu gün google adsense hesabında oturum açarken yaşanan bir sorunun çözümünden bahsedeceğiz, google adsense türkçe adresinden giriş yapıyor iseniz adsense hesabınızın verdiği hata şu şekilde olacaktır. “Google Hesabınızda oturum açmış durumdasınız, ancak bu, geçerli bir AdSense giriş bilgisi değil. AdSense yayıncısıysanız, AdSense e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak oturum açmayı deneyin.”

İngilizce adsense paneli kullananlar “Looks like this Google account isn’t associated with an AdSense account. That’s okay. You can either sign in with the Google account associated with AdSense, or sign up for an AdSense account today.” şeklinde bir hata alabilirler.

Google da adsense hesabıma giremiyorum şeklinde bir arama yaptığınız da çıkan sonuçlarda, şaşırtıcı şekilde çoğu kişi google adsense hesabının çalındığının veya ele geçirildiğini yanıtı veriyor, aslında bu hatanın sebebi genellik google a kayıtlı bir çok e-posta hesabınızın olması ve adsense’e ait olan bir e-posta yerine farklı bir e-posta ile giriş yapmayı denemeniz den kaynaklanıyor. Adsense’e ait bir e-posta yerine adsense ile hiç alakası olmayan bir e-posta ile giriş yapmayı denediğinizde doğrudan yukarıda belirttiğim hatalardan en az birisi ile karşılaşırsınız.

Google Adsense Oturum Açma Sorunun Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

 1. Adsense hesabınıza ait doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olun.
 2. Tarayıcınızdan kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlamak için farklı tarayıcılar ile giriş yapmayı deneyin.
 3. Tarayıcınıza ait tüm çerezleri temizleyin! (Yabancı kaynaklarda genelde bu şekilde çözülebildiği belirtilmiş)

Zaten tek hesabınız var ve adsense hesabına doğru bir e-posta adresi ile giriş yapmayı denediğiniz den eminseniz o zaman ters giden bir şeyler var demektir. Yukarıda belirttiğim maddelerin tamamını gerçekleştirdiğiniz halde sorununuz çözülmemiş ise buradaki adresinden google a bildirim göndererek sorununuzun doğrudan google  tarafından çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Konu hakkında her tür soru ve önerileriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Muhammed

Muhammed

Zamanını odasını boyayarak, markete giderek, kola şişesine su doldurup buzluğa atarak ve ara sıra evinin penceresinden güneşlenerek geçiren adam, şaka şaka.. Ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında yönetici olarak görev yapmaktayım, sadece acizane beyin işçilerinden biriyim.

Yorumlar

 1. Kadir
  Kadir Kasım 19, 19:13
  Merhaba Farklı bir konuda merakımı sizinle paylaşmak istiyorum yanıt verebilirseniz çok sevinirim, aynı pc üzerinden birden fazla adsense hesabı yönetebilirmiyim? konuyla ilgili google adsense yardım sayfalarında herhangi bir bilgi bulamadım.
  • Muhammed
   Muhammed Author Kasım 26, 16:58
   Merhaba Kadir Bey, Sorunuzun yanıtı bir blog yazısı ile vermenin uygun olacağını düşünerek az önce paylaştım, http://goo.gl/oqKA6z linkinde sorununuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bilgileriniz Güvende! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *