Aynı Bilgisayarda Birden Fazla Adsense Hesabı Yönetmek?
26 Kasım 2015
Muhammed (11 Makale)
Yorum Yapılmamış
Paylaş

Aynı Bilgisayarda Birden Fazla Adsense Hesabı Yönetmek?

Adsense yayıncıları kimi zaman kendini garanti altına almak kimi zaman ise fazla kazancın vergi boyutu ile karşılaşmamak için birden fazla adsense hesabı açmak durumunda kalabiliyorlar. Google politikalarına göre bir kişi ancak bir tek adsense hesabı alabilir. Bu da birden fazla adsense hesabı aynı pc üzerinden yönetilirse ne olur sorularını beraberinde getiriyor. Ancak aynı bilgisayarda birden fazla adsense hesabı yönetmek gerçekten suç değil.

Bir üniversitenin yurdunda internet kafe de veya aynı evde yaşadığınız okul arkadaşları ile aynı bilgisayarı kullanmanız ve dolayısıyla tek bir bilgisayarda birden çok adsense hesabına giriş yapılması neden suç olsun ki? Şimdi tam yazının burasında arkadaşlarımın değil kendim bizzat güvendiğim eş, dost, akrabanın adına açtığım ancak kendime ait adsense hesapları konusunda endişelerim var diye söylenenleri duyar gibiyim :)

Böyle bir yöntem izlenilmiş olsa bile google politikaları gereğince herhangi bir illegal durum söz konusu değildir. Çünkü başvuru yaptığınız ve onaydan geçmiş olduğunuz adsense hesaplarına ait farklı kişiler, gerçekten var olan kişiler, adresleri farklı, banka hesapları ve isim soy isimleri farklı, yani bu şahıslar alacak ve borç yaratabilme ehliyetine sahip “gerçek kişi”ler.

Hile ve aldatma içermese dahi bir şekilde bir adsense hesabı diğer bir adsense hesabı ile doğrudan ilişkilendirilirse, politikalar gereği her iki hesabın askıya alınacağı aşikar. Bu şekilde askıya alınan hesaplar sadece birini kullanmaya devam edebilmeniz için google tarafından askıya alınır ve sizin onayınız ile birlikte biri yeniden aktif edilir. Diğer askıda kalan hesaptaki alacaklı olduğunuz ödeme sonraki ayın 21. de herhangi bir kesintiye maruz kalmadan banka hesabınıza gönderilir.

Soruyu bir kez daha yineleyelim;

“Aynı bilgisayarda birden fazla adsense hesabı yönetmek doğrumu?”

Bu soruya bu kadar legal açıklamadan sonra bile maalesef evet yanıtını veremiyorum! Neden evet diyemiyorum belirteyim, örneğin birinci adsense hesabınız ile oturum açtığınız bilgisayarda ikinci adsense hesabınıza ait bir reklama yanlışlıkla bile tıklarsanız her iki hesapta kapatılır. İsteyerek yapmadığınız bir hareketten dolayı bile iki hesabınızı da riske atmaya değer mi? Tabi ki hayır!

Adsense hesabı açmanın onaylatmanın ve pin kodu süreçlerinin ne kadar çetrefilli bir iş olduğunu düşündüğünüzde neden risk alasınız ki? İki veya üzeri sayıda adsense hesabınız varsa güvenebileceğiniz bir hosting firmasından ihtiyacınız kadar windows işletim sistemine sahip vps kiralayın, bu sayede tüm adsense hesaplarını hiç bir tehlikeye atmadan rahatça kullanabilirsiniz. Bu konuya buradaki yazıma bir ziyaretçinin sorusu üzerine değinmek istedim, umarım diğer ziyaretçilere de doğrudan faydalı olur.

Adsense kazancınız bol olsun. :)

Tags adsense, google
Muhammed

Muhammed

Zamanını odasını boyayarak, markete giderek, kola şişesine su doldurup buzluğa atarak ve ara sıra evinin penceresinden güneşlenerek geçiren adam, şaka şaka.. Ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında yönetici olarak görev yapmaktayım, sadece acizane beyin işçilerinden biriyim.

Yorumlar

Yorum Yapılmamış! Bu konu için ilk yorum yapan sen ol!

Yorum Yapın

Bilgileriniz Güvende! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *