Adsense Hesabım Banlandı! Geri Açtırabilirmiyim?
22 Mart 2016
Muhammed (11 Makale)
Yorum Yapılmamış
Paylaş

Adsense Hesabım Banlandı! Geri Açtırabilirmiyim?

Bu yazımda adsense hesap durumları hakkında sıkça sorulan soruları cevaplayacağım.

Adsense hesabım askıya alındı yeniden aktif edebilirmiyim?

Adsense hesabınız askıya alındığında google size 30 gün süre verir, adsense hesabınız askıya alındığında sorunları çözebilmeniz için adsense hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ancak hesabınızın askıya alma sebebini çözmeden sitenizde reklamlar gösterilmez. Ayrıca hesabınızda otomatik olarak bir ödeme bekletme uygulaması devreye alınır.

Adsense de hesap uyarısı aldım hesabım banlanır mı?

Hem evet hem hayır! Google adsense hesabınızda hesap uyarıları bölümünde yer alan bilgilendirmeler hesabınız askıya alınmadan ve devre dışı bırakılmadan nazikçe yapılmış uyarıları kapsamaktadır. Mevcut sorunları en kısa zamanda düzeltmelisiniz! düzeltmediğiniz taktirde hesabınız önce askıya alınır sonra devre dışı bırakılır.

Adsense hesabım banlandı! geri açtırabilir miyim?

Adsense hesabını banlanan kişiler mutlaka bir kez dahi olsa itiraz formunu kullanmaları gerekir, hatta gerçekten bile bile politika ihlali gerçekleştirmiş olsanız da dahi hatanızı düzelterek başvuruda bulunmanızı öneririm.

Hesabınız devre dışımı kaldı? yok sa askıya mı alındı bunu size gelen mail içeriğinde öğrenebilirsiniz. Hesabınız askıya alınırsa bu işlemin politika ihlallerinden mi yoksa geçersiz etkinliklerden mi kaynaklandığını belirten ek bir e-postada alabilirsiniz.

Kapatılan adsense hesabını açmak için yeniden değerlendirme isteğini buradaki linkten gönderebilirsiniz.

Devre dışı bırakılan adsense hesabındaki biriken ödemeleri alabilir miyim?

Google adsense hesabınız dere dışı bırakma öncesindeki 60 güne ilişkin kazançların ödemesi yapılmaz ve söz konusu tutar bu durumdan etkilenen reklam verenlere iade edilir.

AdSense hesabım geçersiz etkinlik nedeniyle devre dışı bırakıldı, geri açılması mümkün mü?

Geçersiz etkinliğin sizden kaynaklanmayan ihmallerden dolayı yaşandığı konusunda samimiyseniz itiraz formunu doldurarak iletişime geçmeniz halinde hesabınız yeniden aktif edilecektir.

Adsense reklamlarıma tıklama saldırısı yapıldığında süpheleniyorum, ne yapabilirim?

Geçersiz tıklamaların adsense hesabınızda geçersiz etkinlik nedeniyle kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Hesabınızın geçersiz etkinlik sebebiyle kapatılmasını sitenize gelen bir ziyaretçiden kaynaklandığını düşünüyorsanız sitenize ait ziyaretçi giriş loglarını ve şüpheli etkinlikleri google a incelenmesi için şu linkten gönderebilirsiniz.

Tags adsense, google
Muhammed

Muhammed

Zamanını odasını boyayarak, markete giderek, kola şişesine su doldurup buzluğa atarak ve ara sıra evinin penceresinden güneşlenerek geçiren adam, şaka şaka.. Ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında yönetici olarak görev yapmaktayım, sadece acizane beyin işçilerinden biriyim.

Yorumlar

Yorum Yapılmamış! Bu konu için ilk yorum yapan sen ol!

Yorum Yapın

Bilgileriniz Güvende! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *